مهد کودک هوشمند فجر

مهدکودک هوشمنددرباره ما

به نام خداوند بخشنده ی مهربان
مهدکودک وپیش دبستانی خصوصی فجر در مهر ماه سال 1393 با حضور مربیانی دلسوز ،مجرب و آموزش دیده با سوابق درخشان در زمینه ی پرورش و تعلیم و تربیت کودک تاسیس  شد و آغاز به کار نمود .
خدای زیبا و مهربان را را سپاس که مارا شایسته ی آبیاری نمودن ریشه ی گل های باغ سرزمین مادریمان ایران قرار داد و تا کنون با عنایت حق تعالی در این راه گام های بلند و استواری بر داشته ایم و بر آنیم که روز به روز شرایط شایسته تر و بهتری را برای دلبندان شما فراهم آوریم...
اصل و پایه ی کار این مرکز تعلیم و تربیت اسلامی و آموزش مهارتهای زندگی به نونهالان دلبند شماست.
بسیاری از مادران و پدران با شنیدن اسم مهدکودک یاد والدین کارمند می‌افتند و تصور می‌کنند مهدکودک جایی است که می‌توانند فرزندشان را برای چند ساعت به افرادی بسپارند و خودشان به کارشان برسند. اما در یک کلام باید گفت مهدکودک صرفا جایی نیست که سرپرستی کودک‌تان را بپذیرد بلکه جایی است برای آموزش و اجتماعی شدن او. در گفتگو با روان‌شناسان خانواده کوشیده‌ایم در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنیم...
ارتباط با همسالان و آموختن بسیاری از مفاهیم را می‌توان از طریق اجتماع و همسالان برای فرزندان مهیا کرد. رشد اجتماعی کودک، نحوه ارتباط با دیگران و یادگیری زبان و درک مفاهیم کلامی و غیرکلامی در یک مهدکودک خوب که از معیارهای لازم برای رشد اجتماعی و کلامی کودکان برخوردار باشد، ضروری به نظر می‌رسد.
دریک مهد کودک برنامه کودکان از نظم و انضباط خاصی برخوردار می‌شود. برنامه خواب و خوراک آنها به طور منظم از قاعده خاصی پیروی می‌کند. همچنین آموزش بسیاری از مطالب که ممکن است مادر، در منزل به صورت پراکنده یا به طور غیرعلمی به فرزندش بیاموزد، در مهدکودک به صورت منظم و روش‌مند در جمع و به صورت گروهی آموخته می‌شود. به طور کلی کودک در این مرحله برای سال‌های آینده که باید ساعت‌های بیشتری را از خانه دور باشد، آماده می‌شود.
همه کودکان در روزهای اول، رفتن به مهد را به خوبی نمی‌پذیرند و بی‌تابی‌ها و اضطراب‌های زیادی از خود نشان می‌دهند اما اگر مربیان تعلیم‌دیده و مجرب در مهد باشند و همکاری درستی بین والدین و مربیان به وجود ‌آید، محیط مهدکودک می‌تواند از جذابیت خاصی برای کودک برخوردار باشد.

 

Designed By Farid Rezvani